GoPro HERO13 / 12 / 11 / 10 / 9 Black Replacement Side Door
$29.95
Share This Item
Replace your original HERO Black door.
Swap out your original GoPro door if it’s damaged or lost. This ultra tough lightweight replacement easily snaps into place and forms a tight seal to maintain your camera’s original waterproof rating (33 ft) while locking out dirt and debris.
Product Details
- Protects your camera’s USB-C port, battery compartment and SD card slot from water, dirt and debris
- Lightweight construction keeps camera’s overall weight low without sacrificing durability
- Maintains your camera’s 33ft (10m) waterproof rating
- Snaps into place—no tools needed
| SKU | ADIOD-002 |
| Barcode # | 818279027822 |
| Brand | GoPro |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.