DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover
Share This Item
DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover
AUD $69
Co-created with Victo Ngai, the Time Series Magnetic Front Cover features 4 designs reflecting life stages to inspire your audio creation.
Overview
DJI has collaborated with internationally renowned illustrator Victo Ngai to create the DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover [1]. The four illustrations—Dawn, Surge, Blaze, and Glimmer—delicately capture different stages of life, inspiring unique creativity at every step of your audio journey.
1. Sold separately. Obsidian Black and Glaze White magnetic front covers are standard accessories included with DJI Mic Mini 2 (2 TX + 1 RX), so users do not need to purchase them separately.
Tips
Only compatible with the DJI Mic Mini 2 Transmitter.
In The Box
DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover (Dawn) × 1
DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover (Surge) × 1
DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover (Blaze) × 1
DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover (Glimmer) × 1
DJI Mic Mini 2 Time Series Magnetic Front Cover Storage Case × 1
Specifications
Weight (each): Approx. 0.9 g
Compatibility
DJI Mic Mini 2
| SKU | DJIMICMINI2-TMFC |
| Barcode # | 6937224145030 |
| Brand | DJI |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.