Sony FE 16-35mm f/2.8 GM II Wide Angle Lens
Share This Item
Sony FE 16-35mm F2.8 GM II Wide Angle Lens
The world’s smallest, lightest F2.8 wide-angle zoom
The FE 16-35mm F2.8 GM II delivers dynamic wide-angle perspectives with extraordinary resolution and bokeh while maximizing the speed and performance of advanced camera bodies. Unequalled AF performance provides significant advantages for stills and movies in a versatile lens that is also the smallest and lightest of its kind.




| SKU | SEL1635GM2 |
| Barcode # | 4548736156692 |
| Brand | Sony |
| Shipping Weight | 1.4000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.