Insta360 FOMO Power Neck Mount
- Neck mount that doubles as a power bank for continuous first-person shots, hands-free.
- Built-in 4800mAh battery charges the camera while filming. Never miss a moment with continuous recording in Pre-Recording Mode.
- Use as a standalone mount or combine it with the Helmet Chin Mount 2.0, Chest Strap or X5 POV Chest Mount.
- Includes a removable Neck Guard for comfort during long shoots.
FOMO Power Neck Mount
Continuous power for your POVs.

POVs that don't quit.
Use it as a standalone neck mount or pair it with chest and chin mounts for flexible, hands-free POVs wherever you go.

Record for hours without worrying about battery life.
Built-in 4800mAh power bank provides up to 7 hours* of continuous recording with Insta360 Ace Pro 2.
*Tested in a 25°C lab environment in 4K30fps Video Mode, Endurance Mode, screen and Wi-Fi off. Run time may vary under different conditions.

Lightweight, soft, and comfy.
Designed to sit comfortably around your neck, the removable Neck Guard provides a snug fit for extended shooting sessions without strain.

Peace of mind wherever you go.
Built with heat-dissipating graphite and certified safe for CB, 3C, BMSI, PSE and air travel.


| SKU | I360-019 |
| Barcode # | 6977644766149 |
| Brand | Insta360 |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001440000m3 |
3
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.