RAM Cessna Seat Rail Mount with 12" Flex Arm and Double Socket Arm
RAM® Cessna Seat Rail Mount with 12" Flex Arm and Double Socket Arm
Specifications
| Socket To Socket Length | 3" |
| Ball Size | B Size (1") |
| Weight Capacity | Standard Use: 2 lbs | Heavy-Duty Use: 1 lb |
| Materials | Marine-grade aluminum |
| Packaging Type | Poly Bag |
| Weight | 1.74 lb |
| SKU | RAM-B-131-201 |
| Barcode # | 793442929977 |
| Brand | Ram Mounts |
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.