RAM Add-A-Ball Accessory Base for the Composite Yoke Clamp Base
The RAP-B-121BBU connects to RAP-B-121U mounts; it is used as an extra ball to mount an additional device to your current mount.
Specifications
| Hardware Included | (1) 1/4"-20 x 1/2" Socket Head Cap Screw |
| Ball Size | B Size (1") |
| Weight Capacity | Standard Use: 2 lbs | Heavy-Duty Use: 1 lb |
| Materials | Marine-grade aluminum |
| Packaging Type | Poly Bag |
| Weight | 0.08 lb |
| SKU | RAP-B-121BBU |
| Barcode # | 793442911491 |
| Brand | Ram Mounts |
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.