DJI High-Bright Remote Monitor Gold-Mount Battery Adapter
With this accessory, Gold-mount batteries can be attached to the DJI High-Bright Remote Monitor to provide power.
Overview
With this accessory, Gold-mount batteries can be attached to the DJI High-Bright Remote Monitor to provide power.
In The Box
DJI High-Bright Remote Monitor Gold-Mount Battery Adapter × 1
Fixing Screw 1/4"-9 × 1
Specifications
Weight: 137 g
Dimensions: 122×90.5×49.5 mm (L×W×H)
Compatibility
DJI High-Bright Remote Monitor
| SKU | DJIMONGLDM-ADAPT |
| Barcode # | 6941565989567 |
| Brand | DJI |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.001440000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Camzilla users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.